Szakterületek

A MEDICA NETTER egészségmegőrző központban mintegy húsz szakterületen kínálunk Önnek szolgáltatást.

Szakterületek

Az alább felsorolt szakterületeken igényelhetnek szakorvosi konzultációt kíváló orvosainktól.

Neurológia

Neurológiai szakorvosi konzultációt kérhetnek azok a páciensek, akik idegrendszeri panaszokkal élnek. Hozzá fordulhatnak azok akik fejfájással, migrénnel, gerincbántalmakkal, szédüléssel, végtagzsibbadással, remegéssel és egyéb mozgásszervi rendellenességgel küzdenek, valamint prevenciós jellegű konzultációt vennének igénybe.

Neuropszichiátria

Neuropszichiátriai szakorvosi konzultációt kérhetnek azok a páciensek, akik pszichés/pszichiátriai betegésgekkel élnek. Hozzá fordulhatnak olyan páciensek, akik demenciával, agyi érbetegséggel, epilepsziával, Parkinson-kórral, szorongással, depresszióval, hallucinációval, stb. küzdenek, valamint prevenciós jellegű konzultációt vennének igénybe.

Belgyógyászat

Belgyógyászati szakorvosi konzultációt kérhetnek azok a páciensek, akik belsőszervi panaszokat tapasztalnak. Hozzá fordulhatnak azok, akik emésztőszervrendszeri panasszal, érrendszeri tünetekkel, magas vérnyomással, cukorbetegséggel, stb. küzdenek, valamint prevenciós jellegű konzultációt vennének igénybe.

Kardiológia

Kardiológiai szakorvosi konzultációt kérhetnek azok a páciensek, akik szív- és érrendszeri panaszokkal küzdenek. Hozzá fordulhatnak azok, akik magas vérnyomással, alacsony vérnyomással, szívbetegségekkel küzdenek, valamint prevenciós jellegű konzultációt vennének igénybe.

Gyermekkardiológia

Gyermekkardiológiai szakorvosi konzultációt kérhetnek azok a szülők, akiknek a gyereki 15 év alattiak, és kardiológiai panaszokkal élnek. Hozzá fordulhatnak azok, akik szívproblémékkal, szív- és érrendszeri panaszokkal élnek, valamint prevenciós jellegű konzultációt vennének igénybe.

Gyermekgyógyászat

Általános gyermekgyógyászati szakorvosi konzultációt kérhetnek azok a szülők, akiknek a gyerekei 0-18 év közöttiek, és betegség tüneteit tapasztalják gyermekükön, valamint azok a szülők, akik státuszfelméréssel kapcsolatban szeretnének konzultálni a szakorvossal, valamint prevenciós jellegű konzultációt vennének igénybe.

Ortopédia és traumatológia

Az ortopédia-traumatológia a mozgásszervi betegségek és sérülések megelőzésével, diagnózisával, kezelésével és rehabilitációjával foglalkozik. Szakorvosi konzultációt kérhetek azok a páciensek, akik a fent említett területek bármelyikében érintettek.

Gyermekortopédia és sebészet

A gyermekortopédia és -sebészet a gyermekek mozgásszervi rendellenességeinek, sérüléseinek felismerésével, kezelésével és műtéti megoldásával foglalkozik. Szakorvosi konzultációt kérhetnek azok a szülők, akiknek gyermekeik 0-18 év között a fent említett területek bármelyikében érintettek.

Gasztroenterológia

A gasztroenterológia az emésztőrendszer betegségeinek megelőzésével, vizsgálatával, diagnosztizálásával és kezelésével foglalkozó orvosi szakterület. Szakorvosi konzultációt kérhetnek mindazon páciensek, akik már meglévő diagnózissal rendelkeznek (ez esetben minden leletet hozzon magával), és azok is akiknek még nincs felállított diagnózisa.

Pulmológia

A pulmológia a légzőszervi betegségek (például asztma, tüdőgyulladás, krónikus bronchitisz, COPD, stb.) kivizsgálásával, kezelésével és megelőzésével foglalkozik. Szakorvosi konzultációt kérhetnek mindazon páciensek, akiknek már meglévő diagnózisa van (ez esetben hozza magával leleteit), és azok is, akiknek még nincs felállított diagnózia.

Gyermekpulmológia

A gyermekpulmológia a gyermekek légzőszervi betegségeinek (például asztma, hörghurut és allergia) diagnosztizálásával, kezelésével foglalkozik. Szakorvosi konzultációt kérhetnek azok a szülők, akiknek a gyerekeik 0-18 év között már meglévő diagnózissal rendelkeznek, és azok is, akiknek még nincs felállított diagnózisuk.

Gyermekallergológia

A gyermekallergológia a gyermekkori allergiás betegségek (például étel-, pollen-, poratkaallergia és asztma, stb.) felismerésével, kezelésével foglalkozik. Szakrovosi konzultációt kérhetnek azok a szülők akik gyermekei 0-18 év közötti korúak, már meglévő diagnózissal rendelkeznek (ebben az esetben szükséges hozni a korábbi leleteket), és azok is, akiknek még nincs felállított diagnóziusuk.

Háziorvosi szolgálat

A háziorvosi szolgálat az egészségügyi ellátás első vonala, amely a páciens általános orvosi ellátását végzi. Feladata a betegségek megelőzése, korai felismerése, kezelése, krónikus betegek gondozása és szükség esetén továbbirányítás. Háziorvosi szakorvosi konzultációt kérhetnek azok a páciensek, akik bizonytalanok egészségügyi állapotukat illetően, és szükségét érzik, hogy egy szakember felmérje és megállapítsa a egészségügyi státuszát.

Sebészet

A sebészet az orvostudomány azon ága, amely műtéti úton kezeli a sérüléseket, betegségeket, fejlődési rendellenességeket, daganatokat és egyéb kóros elváltozásokat a test különböző részein. Sebészeti szakorvosi konzultációt kérhetnek azok a páciensek, akik már átestek sebészeti beavatkozáson, és azok a páciensek is akik sebészeti beavatkozás előtt állnak. 

Urológia

Az urológia az orvostudomány azon ága, amely a húgyutak (vese, húgyvezeték, húgyhólyag, húgycső) és a férfi nemi szervek (prosztata, here, hímvessző) megbetegedéseinek vizsgálatával, diagnosztizálásával, kezelésével és szükség esetén műtéti ellátásával foglalkozik, mindkét nem esetében. Szakorvosi konzultációt kérhetnek férfi és női páciensek is már meglévő diagnóziassal és anélkül egyaránt.

Ginekológia

A nőgyógyászat (ginekológia) a női nemi szervek és a reproduktív rendszer egészségével foglalkozó orvosi szakterület. Feladata a menstruációs zavarok, fertőzések, daganatok, meddőség, hormonális problémák, valamint a terhesség és a menopauza körüli állapotok vizsgálata, kezelése és megelőzése. Szakorvosi konzultációt kérhetnek azok a női páciensek, akik már rendelkeznek meglévő diagnózissal, és azok is akik nem rendelkeznek felálított diagnózissal. 18 év alatti leánygyermekek nőgyógyászati konzultáció kizárólag szülői felügyelet mellett történhet.

Endokrinológia

Az endokrinológia a belső elválasztású mirigyek működésével, hormonháztartási zavarokkal és azok betegségeivel foglalkozik, mint például a pajzsmirigy-, mellékvese-, hasnyálmirigy-problémák, cukorbetegség, hormonális egyensúlyzavarok és anyagcsere-betegségek. Szakorvosi konzultációt kérhetnek mindazon páciensek, akik rendelkezdnek felállított orvosi diagnózissal, és azok is akik nem. 18 év alatti gyermekek szakorvosi konzultációja kizárólag szülői felügyelettel történhet.

Onkológia

Az onkológia a daganatos betegségek megelőzésével, felismerésével, diagnosztizálásával és kezelésével foglalkozó orvosi szakterület. Magában foglalja a jó- és rosszindulatú daganatok gyógyítását, nyomon követését és a betegek életminőségének javítását. Szakorvosi konzultációt kérhetnek azok a páceinsek akik rendelkeznek már meglévő diagnózissal. Ebben az esetben hozza magával az összes leletét. 

Sportorvosi szakrendelés

A sportorvosi szakrendelésen az aktív mozgást végző, sportoló személyek egészségi állapotát vizsgálják, megelőzve a sérüléseket, valamint a már kialakult mozgásszervi problémákkal foglalkozik. A vizsgálat része lehet:

  • Általános orvosi vizsgálat (pl. vérnyomás-, pulzusmérés, fizikális vizsgálat)

  • Ortopédiai és mozgásszervi vizsgálat

  • Laborvizsgálatok – ha indokolt

  • Sportolásra és aktív mozgásra való alkalmasság megítélése

  • Korábbi sérülések, panaszok áttekintése, tanácsadás

  • Igazolás kiállítása versenyengedélyhez, iskolai sporthoz vagy hobbi sporthoz

A cél az egészséges sportolás és aktív mozgás biztosítása, a teljesítmény optimalizálása, valamint a sportsérülések megelőzése.

Sportorvosi szakorvosi konzultációk kérhetnek mindazon páciensek, akik aktív mozgásukban akadályozottak, és azok is akik megelőző intézkedéseket szeretnének tenni fizikai aktivitásuk megőrzése érdekében.

Mozgásszervi rehabilitáció

A mozgásszervi rehabilitáció célja a mozgásszervi betegségek, sérülések, műtétek vagy krónikus elváltozások következtében kialakult funkciózavarok helyreállítása, a fájdalom csökkentése és az életminőség javítása.

A rehabilitációs folyamat során orvosok, gyógytornászok, fizioterapeuták és más szakemberek közösen dolgoznak a mozgásképesség javításán. Alkalmazott módszerek lehetnek: gyógytorna, fizioterápia, elektroterápia, masszázs, mágnesterápia, lökéshullám terápia és egyéb kezelések.

A cél, hogy a páciens visszanyerje önállóságát, napi tevékenységeit minél teljesebb mértékben el tudja látni, akár otthoni, akár munkahelyi környezetben.

A mozgásszervi rehabilitáció javastolt minden sebészeti beavatkozást követően, amelybe bele tartozik a császármetszés is. 

A MEDICA NETTER házirendje

A házirendet azért hoztuk létre, hogy a közös munka gördülékenyebb és sikeresebb legyen. Köszönjük az együttműködését!

 

  • Az időpontegyeztetést telefonon keresztül a következő telefonszámokon teheti meg: 024/811-194, 069 33 11 012
  • A szakorvosi konzultációra hozza magával az összes releváns leletét
  • Kérjük, hogy a megbeszélt időpontra 10 perccel korábban érkezzen. Amennyiben késik, a késés idejét az Ön terminusából vonjuk le, és teljes konzultációs árat fizettetünk meg.
  • Amennyiben betegség vagy egyéb ok miatt nem tud megjelenni a megbeszélt időponton kérjük jelezze azt 24 órával az időpontja előtt, vagy hétfői időpont esetén hétfőn reggel 8 óráig.
  • Amennyiben előzetes értesítés nélkül nem jelenik meg a szakorvosi konzultáción, egy következő időpont egyeztetés esetén a kihagyott terminus 50%-át felszámoljuk.
  • A rehabilitációs és terápiás foglalkozásokra tiszta és kényelmes ruhában érkezzen, szobapapucsot mi biztosítunk pácienseink részére.

Az időpont egyeztetés a házirend automatikus elfogadását jelenti. Megértésüket és együttműködésüket köszönjük!

A házirend érvényességének kezdete: 2025. január 1.

Gyakran ismételt kérdések

Hogyan tudok bejelentkezni szakorovsi konzultációra?

A szakorvosi konzultációra telefonos egyeztetés során tud jelentkezni. A 024/811-194 vagy a 069 33 11 012 telefonszámokat tudja hívni. Mutatkozzon be, mondja el kihez szeretne időpontot kérni

Hogyan vehetem igénybe a rehabilitációs központ szolgáltatásait?

Amennyiben először veszi igénybe központunk szolgáltatásait, mindenképp szakorvosi konzultáció előzi meg a rehabilitáció megkezdését. Jelentkezzen be konzultációs időpontra az alábbi telefonszámok egyikén: 024/811-194, 069 33 11 012, és hangsúlyozza ki, hogy először veszi igénybe a szolgáltatásainkat.

A rehabilitációs terápiás foglalkozásokra minden esetben előre egyeztetett időpontra érkezzen.

Honnan tudom, hogy milyen rehabilitációra van szükségem?

Amennyiben fájdalmai és panaszai vannak, de diagnózissal nem rendelkezik, minden esetben kérjen először szakorvosi konzultációt, mely konzultáció keretein belül kijelölik a terápiás célokat és módszereket.

Mozgáskorlátozottaknak megfelelő az épület kialakítása?

Mozgáskorlátozott személyek számára is használható a MEDICA NETTER épülete Zentán, valamint a NETTER PLUS rendelő Adán is.

Hogyan fizethetek a szolgáltatásokért?

A MEDICA NETTER egészségközpontban kizárólag kézpénzes fizetésre van lehetőség. Bankkártyát nem fogadunk el, valamint csekket sem.

Hogyan jelentkezhetek a csoportos foglalkozásokra?

A csoportos foglalkozásokkal kapcsolatban mindig érdeklődjön a recepción a következő telefonszámokon: 024/811-194 vagy 069 33 11 012-es telefonszámokon, vagy írjon e-mailt az info@medicanetter.com címre.

Minden kedves páciensünk várjuk szeretettel!

MEDICA NETTER KÖZPONT:
Szekfű György utca 1.
24400 Zenta

NETTER PLUS:
Tito Marsall 1. Ada 24430

Tel: 024 811 194
Mob: 069 33 11 012

E-mail: info@medicanetter.com